Київ, Є. Коновальця, 36, корпус №1, каб. 905        
(096) 824 3154
Галудзіна-Горобець Вікторія Ігорівна
(068) 739 37 70
(050) 975 78 29
Парфенюк Ігор Миколайович
(063) 674 45 52
Яцевський Ярослав

Академічна доброчесність НПП та здобувачів вищої освіти

Академічна доброчесність в своїй основі базується на згоді усіх учасників академічного процесу здобуття освіти дотримуватися встановлених правил та неухильно виконувати покладені на них обов’язки. Доброчесність є необхідною і важливою складовою будь-якого прозорого здобуття знань – як доброчесність з боку викладача, так і здобувача вищої освіти. Академічні спільноти доброчесності встановлюють чіткі й прозорі очікування, стандарти для підтримання справедливості у стосунках між здобувачами вищої освіти, викладачами та адміністративним персоналом.

Науково-педагогічний персонал кафедри прослухали курси з академічної доброчесності «Академічна доброчесність: онлайн-курс для викладачів». По закінченні курсу викладачі отримали відповідні сертифікати. Також викладачі підписують «Декларацію про академічну доброчесність суб’єктів освітнього процесу: науково-педагогічного, наукового, педагогічного працівника».

Студенти та викладачі кафедри у своїй освітній діяльності керуються «Кодексом академічної доброчесності КНУКіМ». Сам кодекс розміщено у вільному доступі на офіційному сайті КНУКіМ, у розділі «Нормативні документи», де кожен учасник освітнього процесу має змогу ознайомитись із його змістом.

На кафедрі зв'язків з громадськістю та журналістики високо цінують шанобливе ставлення до авторського права та уміння створювати власний амбітний продукт, тому в університеті систематично проводяться різні заходи з популяризації та роз'яснення академічної доброчесності.

Для зустрічі зі студентами кафедри було запрошено експерта НАЗЯВО, кандидата наук із соціальних комунікацій, доцента - Анжеліку Досенко, яка висвітлила таку невід'ємну частину навчання, як академічна доброчесність.

Після зустрічі ми можемо говорити про академічну доброчесність, як чітко виписане поняття, яке має свої характеристики, виконавців, а також конкретну регламентацію та вимоги.

Переглянути презентацію повністю

Також на кафедрі проводиться щорічний «Тиждень академічної доброчесності», що підвищує обізнаність студентів та викладачів на тему плагіату, фабрикації та фальсифікації. В 2021 році «Тиждень академічної доброчесності» проходив у період з 7 по 10 грудня.

7 грудня – студенти слухали інформацію про кодекси честі студентів. Слухачі цієї лекції дізналися про інструменти, що впроваджуються в Україні та використовуються задля протидії копіювання та розповсюдженню крадених матеріалів. Всі присутні були ознайомлені з кодексом, якого мають дотримуватись усі навчальні заклади.

8 грудня – відбулась інформативна онлайн-зустріч з експертом НАЗЯВО, гарантом ОНП "Культурологія", доктором культурології, професором Іриною Петровою. Під час зустрічі професор розповідала про пошук істини й знання через інтелектуальну та особисту чесність у процесі навчання, викладання, наукових досліджень і використанню доступної інформації онлайн.

Підбили підсумки «Тижня академічної доброчесності» 10 грудня підписанням декларації академічної доброчесності.

Також питання академічної доброчесності систематично підіймається кураторами на кураторських годинах та викладачами, на дисциплінах.

Студенти й викладачі КНУКіМ мають змогу пройти курс доброчесності на Прометеусі, де по завершенню отримують сертифікати. Таким чином набуваючи статусу єдиного виконавця власних ідей.

В Університеті створено середовище поширення норм та правил академічної доброчесності, запроваджені системи регулярних тренінгів із запобігання академічній недоброчесності, використовується процедура обов'язкової перевірки робіт, що готуються до публікації, бакалаврських робіт, яку безкоштовно здійснює Бібліотека Університету за допомогою спеціального ПЗ Unicheck.

logo-bottom2.jpg

ЗВ'ЯЗКИ З ГРОМАДСЬКІСТЮ (PUBLIC RELATIONS) ТА РЕКЛАМА:

Консультують:

ЖУРНАЛІСТИКА:

Консультують:

  • Лисинюк Марина Віталіївна
    (098) 341 49 30
  • Галудзіна-Горобець Вікторія Ігорівна
    (096) 824 31 54
© 2022 Кафедра зв’язків з громадськістю і журналістики.